Tričká s vlastnou potlačou: Vytvor si tričko podľa tvojich predstáv

Premýšľate nad tým, ako byť originálny a vybočiť z davu? Riešením môžu byť tričká s vlastnou potlačou. Čo tak si nechať vyrobiť tričko s vašim menom, menom vášho blízkeho, obľúbeným citátom alebo fotkou? A čo hovoríte napríklad na skupinové tričká pre svoj športový tím alebo reklamné tričká pre klientov či zamestnancov? Znie to fajn, v tomto článku sa pozrieme, aké sú možnosti tlače a ich výhody a nevýhody.

Aké sú metódy tlače na tričko?

Medzi bežne najpoužívanejšie metódy potlače textilu patrí sieťotlač, transferová tlač, digitálna tlač alebo flexo tlač (rezaná reklama). Najpoužívanejšou metódou je sieťotlač, ktorá je vhodná pre väčšie série tlače, c. od 30 kusov.

Sieťotlač

Najstaršou metódou je sieťotlač, ktorá sa často používa na tlač jednoduchých log a reklám i zložitých plnofarebných motívov, prevažne na bavlnený materiál. Sieťotlačou sa potlačujú tričká, mikiny, polokošele a ďalší reklamný textil. Pri tejto metóde sa farba pretláča cez sito a to priamo na textil, je možné použiť až 12 farieb. Vyššiu farebnosť je možné tiež docieliť rastrovou separačnou tlačou. Sieťotlač je veľmi odolná a vydrží aj opakované pranie, je však dôležité dodržiavať niekoľko zásad, ako sa správne starať o tričko s potlačou. Odporúča sa napríklad pranie pri nižších teplotách a žehlenie naruby.

tricka s tiskem trosecnik
topy s potiskem
damska trick s potiskem

Transferová tlač

Jedná sa o metódu tlače, ktorá sa často používa v prípadoch, keď nejde využiť sieťotlač. Umožňuje tlač produktov, ktoré nemožno potlačiť sieťotlačou. Technologicky je metóda podobná sieťotlači, ale nepoužíva sa sito, ale transferový papier, ktorý sa potlačí a následne pri vysokej teplote nažehlí na textil.

Digitálna tlač

Metóda plnofarebnej tlače v režime CMYK. Je vhodná aj na tlač náročných fotografických predlôh. Príprava nie je v tomto prípade tak zložitá ako pri sieťotlači. Táto technológia je určená pre menšie počty tlačených kusov, pri väčších nákladoch je podstatne cenovo výhodnejšia sieťotlač. Kvalitatívne sa vyrovná sieťotlači. Textil odporúčame prať na menšie teploty a žehliť z vnútornej strany.

Pre koho je vlastná potlač tričiek vhodná?

Vlastné tričká s potlačou môžu byť dobrým doplnkom napríklad na rozlúčku so slobodou, na oslavu alebo len do bežného dňa. Školské, absolventské alebo maturitné tričká sú zase skvelou spomienkou na školské roky. Možností je množstvo a záleží len na fantázii. Kvalitné tričká s vlastnou potlačou vám pomôžu dať najavo svoju osobnosť, svoje záľuby, alebo dokonca aj svoje názory. Prísť môže vhod vlastný návrh, pokiaľ práve nemôžete naraziť na to pravé tričko, ktoré hľadáte.

Ak tápete s výberom vhodného darčeka pre svojich blízkych, riešením môže byť vlastná potlač na tričká. Originálne tričká majú potenciál obdarovaného nielen potešiť, ale aj pobaviť. Môžeme vám aj návrh tričiek graficky pripraviť.

Ako zviditeľniť vašu reklamu? Tričká s vlastnou potlačou sú skvelým riešením

Originálny slogan, originálny brand, originálne logo, originálne umiestnenie. To všetko dokáže urobiť z vášho firemného trička výnimočný kus odevu, ktorý si vaši klienti zamilujú. Ako sa to pozná? Nevyhodia ho do koša, ale začnú ho nosiť, dajú ho svojim deťom alebo niekomu urobia radosť. Alebo si ho vezmú na chalupu a budú ho nosiť tam. Prečo? Pretože je skrátka originálny. A všade tam bude robiť vaše tričko reklamu zadarmo.

Reklamné tričká s potlačou môžu byť ale zároveň decentná. Napríklad môžete potlač umiestniť na hruď, na bok tričká alebo na rukáv. Potlač reklamného trička môže tiež navrhnutá aj ako veľká tlač na prednej alebo zadnej strane trička na mieru. Využiť môžete všelijaké sieťotlačové efekty, ako sú napríklad glitre so žiarivým efektom alebo unikátny lak s efektom dosvitu, ktorý je skvele vidieť v nočných hodinách. Tvorba originálneho trička je naozaj len na vás a vašich snoch.

Čo všetko na tričko dať

Ak sa pýtate, čo všetko ide na vlastné tričko umiestniť, potom odpovedáme, že všetko, čo je v súlade so zákonom. Medzi našich stálych zákazníkov patria usporiadatelia koncertov a festivalov, múzeá a rôzne inštitúcie, výrobcovia i predajcovia tričiek, firmy žiadajúce firemné tričká s potlačou. Tričká na mieru tlačíme aj pre rôzne združenia a kluby, pre školské triedy, pre absolventov škôl alebo pre nadchádzajúcich maturantov. Pre inšpiráciu si pozrite ukážky potlačí tričiek a ďalšieho textilu, ktoré sme už realizovali.

Moderným zdrojom odovzdávania informácií o firme sú aj takzvané QR kódy. Pokiaľ ho máte vygenerovaný aj vy a vaša firma, môže byť práve tento symbol ideálnym zdrojom zdieľaných informácií o vašej spoločnosti.

A nakoniec – koľko kusov?

Častá otázka pri výrobe trička na mieru znie, koľko kusov tričiek je potrebné minimálne objednať. Odpoveď je jednoduchá:

  • Sieťotlač s jednoduchšími motívmi sa dá realizovať už od 30
  • Pokiaľ by ste si priali využiť zložitejšie rastrové plnofarebné motívy, je potrebné objednať minimálne 100 kusov tričiek.
  • Pokiaľ preferujete napríklad len 10 kusov tričiek, to je možné realizovať pomocou digitálnej transferovej tlače. Ten sa nijako zásadne neodlišuje od klasickej tlače. Len jeho priedušnosť najmä pri väčších grafických plochách je menšia. Práve také tričká môžu byť ale krásnym darčekom v rámci malej rodinnej oslavy alebo malej rodinnej firmy.