Transferová potlač ako rýchlejšia a lacnejšia alternatíva sieťotlače

Transferová potlač dovoľuje realizovať rôzne typy výrobkov s potlačou rýchlejšie, flexibilnejšie a podstatne lacnejšie než bežná sieťotlač. Kvalita je pritom porovnateľná. Ako je to možné? Potlače vám pripravíme na nažehlovacie fólie na textil, samotná aplikácia však bude už na vás.

transfer sitotisk

Využite výhody transferovej potlače

Využite výhody transferovej potlače

– môžete výrazne znížiť náklady na potlačovaný textil
– tlačiť na textil flexibilne podľa aktuálnej potreby, potlač aplikujete za niekoľko minút
– šetriť miesto v sklade – skladujete do zásoby len transferové tlače, nie potlačený textil.
– tlačiť aj na výrobky, na ktoré nemožno aplikovať priamu potlač textilu, potlačíte batohy, ľadvinky, kľúčenky aj ďalšie výrobky.

Sieťotlačová transferová potlač

Sieťotlačová transferová potlač

Kvalita transferovej potlače je porovnateľná s potlačou priamymi farbami. Dodávané transfery sú farebne stále, odolné voči oteru ako aj spraniu. Drobnou nevýhodou je menšia priedušnosť potlače na farebných látkach pri väčších plochách, čo pri väčšine potlačovaných výrobkov nemá zásadný vplyv. Minimálny náklad 10 hárkov. Ak požadujete presnú farebnosť potlače, zadávajte farby podľa Pantone C.

Digitálna transferová potlač

Digitálna transferová potlač

Technológia je vhodná na tlač plnofarebných rastrových fotografií a prechodov medzi farbami. Digitálny transfer spĺňa všetky štandardy tlače. Drobnou nevýhodou je menšia priedušnosť potlače na farebných látkach pri väčších plochách. Digitálny transfer možno aplikovať len na bavlnené tkaniny. Minimálny náklad 10 hárkov.

Ukážky transferovej potlače

Nezávazná poptávka

Pošlite nezáväzný dopyt

Pokiaľ si nie ste s niečím istí, doladíme to spoluVložiť dopyt

Údaje pre výrobu transferov

Predlohy na transferovú potlač posielajte najradšej vo vektoroch: cdr, ai, eps, pdf. Texty preveďte do kriviek. Ak požadujete presnú farebnosť potlače, zadávajte farby podľa Pantone C. Je možné tlačiť aj veľmi jemné motívy s čiarami od 0,2 mm a drobný text.

Predlohy pre digitálny transfer najlepšie vo formátu psd na priehľadnom pozadí, v režime CMYK, s rozlíšením c.300 dpi. Pri tlači na farebné látky neumožňuje digitálny transfer prechody motívu „do ztratena”, okraj motívu musí byť presne ohraničený.

Veľkosť transferovej potlače

Veľkosť potlače je daná veľkosťou transferových hárkov. Štandardne tlačíme do formátu 23×33,5 cm. Pri požiadavke na väčšie motívy tlačíme do formátu 30×43 cm. Do tlačového formátu môžete umiestniť viac motívov. Medzi jednotlivými motívmi dodržujte minimálnu vzdialenosť 10 mm. Alebo pošite motívy samostatne s požiadavkou na ich veľkosť a počty ks.

Maximálny formát digitálnej potlače je 29×42 cm.

Lisovanie na polyesterové tkaniny

Informujte nás pokiaľ budete lisovať transfery na polyesterové, nylonové, alebo zmiešané tkaniny. V tomto prípade budeme tlačiť aj blokovaciu farbu, ktorá zabráni sublimácii farbiva z textilu do tlačových farieb.

Parametre pre zalisovanie. Teplota: 160 °C, tlak: 0,5 – 0,7 Mps (5 až 7 bar), čas: 7 až 15 sekúnd.