Menu
Potrebujete poradiť:
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554 sme online (po-pá 8:00 - 16:30)
   Český jazyk
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554
 
priedušná tlač discharge do odfarbeného vlákna
plnofarebná rastrová tlač sieťotlačou
najlepšie ceny už od malých množstiev
sieťotlač správna voľba pre potlač textilu
Sieťotlač – tlačové efekty

Sieťotlač – tlačové efekty

vsaďte na atraktívne riešenie

Námety ako obohatiť výslednú tlač

Sieťotlač umožňuje aplikovať na textil škálu špeciálnych efektov. Uvádzame príklady najčastejšie používaných efektových tlačí.

Puff

Puff efekt (napeňovacia báza do farieb) – plastický efekt s mierne oblými hranami, často používaný pri potlači textilu, tričiek a mikín. Predloha na tlač musí byť prispôsobená týmto technológiám, nemožno reprodukovať napríklad slabé linky alebo drobný text.

Imitácia materiálov

Pri tlači možno docieliť imitácie napríklad semišu, kože alebo neoprénu. Tlač môže napodobňovať napríklad džínsovú látku, povrch tlače môže byť popraskaný

3D tlač

3D tlač na textil – vrstvená tlač, na rozdiel od Puff efektu má ostré hrany. Ide o veľmi efektné výtlačky. Majú tiež praktické využitie napríklad ako potlač prvkov na spodnú časť detských ponožiek zabraňujúcich pošmyknutiu

Metalické farby

Zlaté, strieborné a ďalšie metalické farby sa vyrábajú v niekoľkých odtieňoch. Ponúkame špeciálnu zlatú farbu s vysokým kovovým leskom.

Glitre

Glitre sú veľmi hrubé kovové pigmenty, ktoré dodávajú tlači špecifické nápadné lesklé efekty. Predloha na potlač musí byť prispôsobená týmto technológiám, nedajú sa reprodukovať napríklad slabé čiary alebo drobný text.

Perleťové efekty

Perleťové pigmenty vytvárajú zaujímavú hru farieb z rôznych uhlov pohľadu. Množstvo namiešaného pigmentu ovplyvňuje výsledný efekt tlače.

Fosforeskujúce farby

Špeciálny lak s dosvitovým efektom. Ukladá si svetlo zo svetelných zdrojov a potom je dlhodobo viditeľný aj v tme. Lak sa tlačí ako priesvitná vrstva, ktorá môže byť potlačená akoukoľvek farbou. Vhodný je v kombinácii so štandardnou tlačou. Pri svetielkujúcich farbách sa cena počíta v závislosti od veľkosti potlačenej plochy.

Neonové farby (Fluorescent)

Žiarivé farby, ktoré sa používajú ako zvýrazňujúci grafický prvok. Ponúkame ich v siedmych farebných odtieňoch.

Reflexné farby

Reflexné farby sú dobre viditeľné pri nasvietení. Používajú sa napríklad na potlač bezpečnostného oblečenia, detského oblečenia alebo ako zvýrazňujúci grafický prvok. Ponúkame ich v jednom sivom odtieni.

Lak

Umožňuje potlačiť farebné plochy bezfarebným lakom s efektom vysokého lesku. Rozdeliť farebné plochy na lesklé a matné.

Bezfarebná tlač

Transparentná báza sa používa napríklad ako parciálna tlač na zvýraznenie len určitých miest tlače. Môže byť lesklá alebo matná. Môže mať ostrú alebo vysoko zaoblenú hranu (efekt kvapiek vody).

Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.