Sieťotlač na textil - najlepšia technológia

Sieťotlač je tradičná a overená metóda na potlač textilu. V spojení s modernými technológiami zaručuje vysokú kvalitu a trvanlivosť potlače.

 

Na prípravu šablón používame stroj CTS amerického výrobcu M&R. Tlačový motív sa nanáša priamo na emulziu šablón pri rýchlosti sto šablón za smenu a vo vynikajúcej hranovej ostrosti a bohatosti rastrov. Nová LED osvitová jednotka nám oproti klasickej výrazne znížila čas osvitu. Tým sme docielili digitalizáciu prípravy tlačových šablón, čo vedie k zvýšeniu kvality a rýchlosti potlače. Ako prvá firma v ČR tlačíme na strojoch popredného svetového výrobcu tlačiarenských strojov ROQ. Farby vytvrdzujeme v teplovzdušnom plynovom tuneli.

technologie sitotisku

Spôsob spracovania predlôh na sieťotlač

Tisk na textil přímými barvami

Sietotlač na textil priamymi farbami

Najčastejšie používaná tlač sieťotlačou v plných plochách bez rastrov – tlač neumožňuje plynulé prechody medzi farbami. Farebnosť sa riadi podľa vzorkovníka Pantone C.

Separačná tlač

Separačná tlač

Pri rastrových predlohách sa ponúkajú dva rozdielne spôsoby potlače – tlač procesnými farbami CMYK, alebo tlač priamymi farbami Pantone C. Pre svoju brilantnosť a výraznosť sú častejšie na potlač tričiek, látkových tašiek alebo reklamného textilu používané farby Pantone C – separačná tlač. Princíp separácie spočíva v optimálnom rozložení predlohy do priamych farieb, ich prelínaním sú dosiahnuté požadované farebné prechody.

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlite nezáväzný dopyt

Pokiaľ si nie ste s niečím istí, doladíme to spoluVložiť dopyt
Jemná a priedušná potlač textilu sieťotlačou

Jemná a priedušná potlač textilu sieťotlačou

Pri štandardnom postupe sa najprv tlačí na farebný textil podkladová biela farba, až následne sa aplikuje samotná potlač. Nanesením niekoľkých vrstiev farieb vzniká nepriedušná „placka”. Tomuto problému predchádzame použitím discharge. Farby sa tlačia do odfarbeného vlákna v mieste potlače. Výsledkom je dokonalé spojenie tlačovej farby a textilného vlákna. Farby si zachovajú vysoké pokrytie, sýtosť, sú žiarivé, ale nie lesklé. Tlač je jemná a priedušná.

Sieťotlačové farby

Plastisolové farby

Na potlač textilu sa najčastejšie používajú plastisolové farby, ktoré sú farebne sýte a majú výborné krycie schopnosti. Môžu splniť požiadavku na výraznú až pogumovanú tlač, na druhej strane sa dá dosiahnuť technologickými postupmi tlač jemná a priedušná.

Vodové farby

Vodové farby sú veľmi príjemné na dotyk, sú jemné, sú menej výrazné a matnejšie než plastisolové farby. Sú vhodné na potlač vysoko elastických materiálov ako je napríklad plavkovina Znáša aj vysoké teploty pri praní, možno ich prať na vyvárku a možno ich žehliť.