Ako dobre pripraviť predlohy na potlač?

Správne pripravené predlohy na potlač sú predpokladom pre dobrý výsledok realizovanej zákazky. Zoznámte sa so základnými parametrami na prípravu motívov. V prípade nedostatkov v podkladoch na potlač vás vždy informujeme a pokiaľ je to v našich možnostiach pomôžeme vám s nápravou.
data pro sitotisk

Dáta pre sieťotlač

Predlohy na potlač vo vektoroch

 • Spracujeme formáty cdr, ai, eps, pdf.
 • Texty preveďte do kriviek.
 • Uveďte požadovanú veľkosť a umiestenie motívu na textile.
 • Minimálna výška písma ca. 3 mm (pri taškách ca. 4 mm).
 • Minimálna hrúbka čiar 0,2 mm (pri taškách 0,5 mm).

Rastrové predlohy

 • Vo veľkosti 1:1 pri 300 dpi, ešte lepšie neprevzorkované 500 dpi.
 • Pokiaľ bola bitmapa robená z vektorovej grafiky, pošlite aj tento pôvodný vektorový súbor z dôvodu dokonalejšieho spracovania a celkového výsledku.
 • Pri bitmapách so zložitejšími motívmi najlepšie psd s priehľadným pozadím bez farby textilu. Pri bielom textile nie je farba na pozadí predlôh prekážkou.

Výber farieb na potlač

 • Pokiaľ vyžadujete presnú farebnosť tlače, zadávajte farby podľa Pantone C, alebo pošlite vzorku požadovanej farby na našu adresu.
 • Pokiaľ vyžadujete presnú farebnosť tlače pri fotografických rastrových motívoch, pošlite najlepšie nátlač motívu na našu adresu.
 • Farby dodaných predlôh zadané v režime RGB a CMYK prevádzame na najbližšiu farbu Pantone C.

  Vzorkovník farieb Pantone pantone-colours.com

Veľkosť potlače podľa textilu

Maximálne veľkosti potlače sa môžu líšiť podľa použitej značky a typu textilu.

Potlač na tričká do plného formátu

Maximálna veľkosť tlače je daná veľkosťou najmenšieho trička. Pokiaľ chcete súčasne potlačiť dámske aj pánske tričká do plného formátu, je rozmer tlače limitovaný veľkosťou najmenšieho trička (dámskeho S a M). Riešením je rozdeliť motív na dve veľkosti, v tom prípade sa cena tlače počíta ako dve samostatné zákazky.
Velikost textilu

Tlačíme až do formátu 50 × 70 cm – po dohode (max. 6 farieb).

Dáta pre digitálny transfer

Dodávame prenosové transferové fólie, alebo aplikujeme váš motív priamo na vybraný textil. Digitálny transfer je vhodný pre kusové zákazky tričiek, mikín, látkových tašiek, je nevyhnutný pre potlač šiltoviek, batohov, ľadviniek a ďalších textilných výrobkov.

Predlohy pre tlač vo vektoroch

Spracujeme formáty cdr, ai, eps, pdf Farebný režim CMYK Veľkosti 1:1, alebo uveďte požadované rozmery Max. veľkosť pri aplikácii na textil 38 x 38 cm Spresnite umiestnenie motívu na textile, alebo pošlite náhľad umiestnenia Texty preveďte do kriviek Pri požiadavke iba na prenosové fólie nezlučujte viac motívov na hárok, pri každom motíve uveďte počet ks

Rastrové predlohy

Spracujeme formáty eps, tif, psd, pdf najlepšie s motívom na priehľadnom pozadí Farebný režim CMYK Optimálne rozlíšenie pri veľkosti 1:1 c. 300 dpi Max. veľkosť pri aplikácii na textil 38 x 38 cm Spresnite umiestnenie motívu na textile, alebo pošlite náhľad umiestnenia POZOR – digitálny transfer neumožňuje tlač s prechodom motívu do farby textilu „do stratena”, okraj motívu musí byť presne ohraničený
Nezávazná poptávka

Pošlite nezáväzný dopyt

Pokiaľ si nie ste s niečím istí, doladíme to spoluVložiť dopyt