Látkové tašky unesú čokoľvek

Látková taška alebo tiež „plátenka“. Pre niekoho symbol deväťdesiatych rokov, ktorý už je dávno mimo módy. Pre niekoho neoceniteľný pomocník na každodenné nákupy. Pre niekoho nepostrádateľný módny doplnok. Či už radíte sami seba do ktorejkoľvek z týchto kategórií, poďte sa pozrieť, aké výhody používanie látkových tašiek má a na čo všetko ich môžete použiť.

Jedna látková taška namiesto 250 igelitových

Predstavte si, že si idete každý všedný deň cestou z práce kúpiť potraviny na večeru. K nákupu prihodíte igelitovú tašku, doma z nej zakúpené veci vybalíte a tašku použijete ako sáčok do koša. A to v tom lepšom prípade, v horšom prípade ju rovno hodíte do kontajnera na plasty. Za rok to urobíte najmenej 250krát. A teraz si do kabelky alebo batohu zbaľte látkovú tašku. Z 250 igelitiek za rok je razom jedna jediná látková taška. Možnosť opakovaného využitia látkových tašiek je veľmi ekologická. Znížite tým množstvo plastového odpadu vo svojej domácnosti a ušetríte aj peniaze. Keby igelitová taška stála vo všetkých obchodoch 0,1 €, môže to byť aj 25 € za rok. A keď látková taška doslúži? Uši sa odtrhnú a v dne tašky už je diera veľká tak, že strácate veci? Rovnako ako ostatný vyslúžilý textil môžete tašku použiť na upratovanie alebo na záplaty na potrhané oblečenie.

latkove tasky tisk
tisk tasek_design
tisk tasek skand

Nie je to len ekologické, alebo ďalšie výhody látkových tašiek

Že sú látkové tašky ekologické už teda vieme, aké sú ale ich ďalšie výhody?

  • Sú skladné – látkovú tašku jednoducho zbalíte do kabelky či batohu. Vždy tak môžete byť pripravení na nečakane veľký nákup alebo napríklad návštevu knižnice. V každej vašej batožine môžete mať stále jednu látkovú tašku pripravenú a už nikdy nebudete musieť použiť žiadnu igelitovú.
  • Hodí sa ku všetkému – látková taška nemusí byť zďaleka len doplnok na chodenie v teniskách a mikine po parku. Hodí sa k šatám aj obleku, k plavkám aj zimnému kabátu. Na výlet, do mesta, ale napríklad aj do divadla. Stačí zvoliť správnu farbu a potlač.
  • Vyjadruje názor – látkovou taškou môžete vyjadriť svoj názor alebo ukázať, čo Vás baví a čo máte radi. Vtipný obrázok, popis alebo hláška. Názov obľúbenej kapely, logo auta alebo fotka Vášho maznáčika. Pokiaľ v obchodoch neobjavíte Váš vysnívaný motív, existuje jednoduché riešenie – využite tlač na tašku. Návrh si vytvoríte sami a necháte si látkovú tašku potlačiť presne podľa Vašich predstáv. Fantázii sa medze nekladú.
  • Môže byť výhodným marketingovým krokom – tlač na tašku môže byť taktiež riešením, ak chcete prezentovať Váš produkt či firmu. Či už budete tašku nosiť vy alebo ju budete využívať ako darček pre vašich spolupracovníkov či zákazníkov, kreatívne potlačená taška s logom Vašej spoločnosti zaujme a bude robiť reklamu všade, kam s ňou vyrazíte.

Či už sa rozhodnete nechať si aj naďalej tašku len ako nosič nákupov, alebo využijete tlač na tašku a vytvoríte si takú, ktorá bude módnym doplnkom navždy, môžete na seba byť pyšný! Robíte totiž radosť nielen sebe, ale hlavne prírode.