Menu
Potrebujete poradiť:
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554 sme online (po-pá 8:00 - 16:30)
   Český jazyk
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554
 
priedušná tlač discharge do odfarbeného vlákna
plnofarebná rastrová tlač sieťotlačou
najlepšie ceny už od malých množstiev
sieťotlač správna voľba pre potlač textilu
Transfer na textil

Transfer na textil

transferové fólie na textil šetria čas aj peniaze

Využite všetky výhody transferovej tlače

Transfer na textil dovoľuje realizovať rôzne typy výrobkov s potlačou rýchlejšie, flexibilnejšie a podstatne lacnejšie než bežná sieťotlač. Kvalita je pritom porovnateľná. Ako je to možné? Tlač pre Vás pripravíme na nažehlovacie fólie na textil, prípadne na transferový papier, samotná aplikácia bude však už na Vás. Vďaka tomu môžete:

Výrazne znížiť náklady na potlačovaný textil
Tlačiť na textil flexibilne podľa aktuálnej potreby – potlač aplikujete za pár minút
Šetriť miesto v sklade – skladujete do zásoby len transferovú tlač, nie potlačený textil
Tlačiť aj na výrobky, na ktoré nemožno použiť priamu tlač textilu – potlačíte batohy, ľadvinky, kľúčenky, cyklotašky aj ďalšie výrobky
Pri potlači individuálnych mien napríklad na školské alebo športové tričká je transferová tlač nepostrádateľná

Myslíte si, že transfer na textil je presne to, čo potrebujete? Napíšte nám! Radi s Vami preberieme technickú vykonateľnosť Vášho motívu a poradíme Vám ako postupovať.

Sieťotlačová transferová tlač

Kvalita transferovej tlače je porovnateľná s potlačou priamymi farbami. Dodávané transfery sú farebne stále, odolné voči oteru a spraniu. Drobnou nevýhodou je menšia priedušnosť tlače na farebných látkach pri väčších plochách, čo pri väčšine potlačovaných výrobkov nemá zásadný vplyv. Minimálny náklad je 10 hárkov.

Digitálna transferová tlač

Technológia je vhodná na tlač plnofarebných rastrových fotografií a prechodov medzi farbami. Digitálny transfer spĺňa všetky štandardy tlače. Drobnou nevýhodou je menšia priedušnosť tlače na farebných látkach pri väčších plochách. Digitálny transfer sa dá aplikovať len na bavlnené tkaniny. Minimálny náklad je 10 hárkov.

Údaje pre výrobu transferov

Predlohy na transferovú tlač posielajte najlepšie vo vektoroch: cdr, ai, eps, pdf. Texty preveďte do kriviek. Pokiaľ máte len rastrové predlohy, odporúčame optimálne rozlíšenie pre tlač c. 300 dpi. Ak požadujete presnú farebnosť tlače, zadávajte farby podľa Pantone C. Farby zadané v režime RGB a CMYK transformujeme na najbližšiu farbu Pantone C. Je možné tlačiť aj veľmi jemné motívy s čiarami od 0,2 mm a drobný text.

Údaje pre výrobu digitálnych transferov

Predlohy pre digitálny transfer môžu byť rastrové s plynulými prechodmi farieb. Údaje posielajte najlepšie vo formáte psd na priehľadnom pozadí, v režime CMYK, s rozlíšením c. 300 dpi. Pri tlači na farebné látky neumožňuje digitálny transfer prechody motívu „do stratena”, okraj motívu musí byť presne ohraničený. Maximálny formát tlače je 29×42 cm.

Formáty transferovej potlače

Veľkosť tlače je daná veľkosťou transferových hárkov. Štandardne tlačíme do formátu 23×33,5 cm. Pri požiadavke na väčšie motívy tlačíme do formátu 30×43 cm. Do tlačového formátu môžete umiestniť viacero motívov. Medzi jednotlivými motívmi dodržujte minimálnu vzdialenosť 10 mm. Alebo pošlite motívy samostatne (s požiadavkou na ich veľkosť a počty ks) a my všetko pripravíme.

Transferový papier alebo fólia?

Transfery sa vyrábajú tak, že sa tlačí zrkadlovo a v obrátenom poradí farieb na transferový papier alebo polyesterovú fóliu. Transferový papier je lacnejší, transferová fólia na textil je praktickejšia. Je plošne stála aj pri zmenách teploty a vlhkosti vzduchu. Jej priehľadnosť uľahčuje presné umiestnenie motívu na textil. Transferové fólie (niekedy uvádzané ako nažehlovacie fólie na textil) skladujte pri bežnej izbovej teplote. Odporúčaná spotreba je približne do šesť mesiacov.

Aplikácie transferovej potlače na polyesterové tkaniny

Informujte nás pokiaľ budete lisovať transfery na polyesterové, nylonové, alebo zmiešané tkaniny. V tomto prípade budeme tlačiť aj blokovaciu farbu, ktorá zabráni sublimácii farbiva z textilu do tlačových farieb.

Transferová tlač - parametre pre zalisovanie

Teplota: 160 °C, tlak: 0,5 – 0,7 Mps (5 až 7 bar), čas: 7 až 15 sekúnd

Zadajte dopyt na transferové fólie

Nahrajte náhľad motívu, ktorý potrebujete tlačiť.
Upresnite veľkosť motívu a počet ks.
Uveďte, na aký materiál a farby textilu sa budú transfery aplikovať.

S ohľadom na vyťaženosť výroby ponúkame transferovú potlač na dodané výrobky. Informujte sa.

Ukážky transferových fólií na textil