Tlač na syntetické textílie, aplikácia na textil

Tlač na syntetické textílie, aplikácia na textil

Tlač na syntetické textílie a ďalšie neštandardné materiály

Syntetické textílie alebo textílie s povrchovou úpravou môžu negatívne ovplyvňovať kontakt farby s potlačovaným podkladom. Tieto materiály môžu byť citlivé na vyššie teploty pri vytvrdzovaní farieb a zapríčiniť žltnutie pri sušení. V týchto prípadoch konzultujeme použitie farieb a prípravkov na zvýšenie priľnavosti a elastickosti s výrobcami sieťotlačových farieb. Vždy vykonávame tlačové skúšky a overujeme mechanickú pevnosť farieb a ich schopnosť odolávať oteru a praniu. Pri nových materiáloch požadujeme vzorky na skúšky tlače. Pre vysoko namáhané materiály používame dvojzložkové farby. Tieto farby sú vysoko krycie a majú predovšetkým veľkú pružnosť a elastickosť. Aj pri veľkom roztiahnutí podkladu nedochádza k roztrhnutiu kresby.

Tisk na nestandardní materiály
Tisk na nestandardní materiály
Dvojzložkové farby majú predovšetkým veľkú pružnosť a elastickosť i pri veľkom roztiahnutí.
Tisk na nestandardní materiály
Potlačíme aj materiály so štruktúrou ako je napríklad fleece. Predloha na tlač musí byť prispôsobená tejto tlači.

Aplikácia na textil - flock, flex

Zo špeciálnych fólií sa na plotri vyreže požadovaný motív, ten sa na textil zažehlí v termolise pri vysokej teplote a tlaku. Ide o tlačové technológie s vynikajúcimi vlastnosťami – trvanlivá, stálofarebná a vysoko krycia tlač na textil. Príprava na tlač je jednoduchá a rýchla. Tento spôsob je teda vhodný aj pre potlač malého množstva šiltoviek a ďalších textilných produktov.

Flock má hebký povrch podobný zamatu príjemný na dotyk.

Flex má povrch hladký a je tu možnosť výberu väčšieho množstva farieb na potlač textilu. Umožňuje aplikovať špeciálnu fóliu na potlač nylonových plášťov, tlač netkaných textílií, umelú aj prírodnú kožu. Bezpečnostná potlač na reflexný odev, fluorescenčná potlač svietiaca v tme alebo rôzne kovové efekty.

Aplikace na textil - flock, flex
Transfer

Transfer

Technológiu transferovej tlače používame na potlač, kde nemožno aplikovať priamu tlač. Transfer používame napríklad na potlač textilných darčekových predmetov, potlač šiltoviek, kľúčeniek, potlač ľadviniek, aktoviek, batohov apod. Je vhodný pri tlači na nedostupných miestach, veľmi zložitých motívoch a na potlač neštandardných textilných materiálov. Netlačí sa priamo na textil, ale na prenosový transferový papier. Predtlačený motív sa v termolise pri vysokej teplote a tlaku zažehlí na potlačovaný materiál. Potlač textilu je vysoko krycia, má brilantné farebné vyhotovenie a hlavne je vysoko trvanlivá aj pri praní. Možno natlačiť “do zásoby”.

Šatony (kamienky) na textil

Ponúkame aplikáciu šatonov na textil. Na schválenie predložíme náhľad usporiadania šatonov. Šatony ponúkame vo veľkostiach 2 alebo 3 mm. Možno použiť v kombinácii s tlačou.
Šatony (kamínky) na textil
Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.