Sieťotlač – tlačové efekty

Sieťotlač – tlačové efekty

Sieťotlač umožňuje aplikovať na textil škálu špeciálnych efektov
Puff

Puff

Puff efekt (napeňovacia báza do farieb) – plastický efekt s mierne oblými hranami, často používaný pri potlači textilu, tričiek a mikín. Predloha na tlač musí byť prispôsobená týmto technológiám, nemožno reprodukovať napríklad slabé linky alebo drobný text.
Imitace materiálů

Imitácia materiálov

Pri tlači možno docieliť imitácie napríklad semišu, kože alebo neoprénu. Tlač môže napodobňovať napríklad džínsovú látku, povrch tlače môže byť popraskaný.
3D tisk

3D tisk

3D tlač na textil – vrstvená tlač, na rozdiel od Puff efektu má ostré hrany. Ide o veľmi efektné výtlačky. Majú tiež praktické využitie napríklad ako potlač prvkov na spodnú časť detských ponožiek zabraňujúcich pošmyknutiu.
Metalické barvy

Metalické farby

Zlaté, strieborné a ďalšie metalické farby sú v ponuke v niekoľkých odtieňoch. Ponúkame špeciálnu zlatú farbu s vysokým kovovým leskom.
Glitry

Glitre

Glitre sú veľmi hrubé kovové pigmenty, ktoré dodávajú tlači špecifické nápadné lesklé efekty. Predloha na tlač musí byť prispôsobená týmto technológiám, nemožno reprodukovať napríklad slabé linky alebo drobný text. slabé linky nebo drobný text.
Perleťové efekty

Perleťové efekty

Perleťové pigmenty vytvárajú zaujímavú hru farieb pri rôznych uhloch pohľadu. Množstvo namiešaného pigmentu ovplyvňuje výsledný efekt tlače.
Fosforeskující barvy

Fosforeskujúce farby

Špeciálny lak s dosvitovým efektom. Ukladá si svetlo zo svetelných zdrojov a je potom dlhodobo viditeľný aj v tme. Lak sa tlačí ako priesvitná vrstva, ktorá môže byť podtlačená akoukoľvek farbou. Vhodná je v kombinácii so štandardnou tlačou. Pri fosforeskujúcich farbách sa cena počíta v závislosti od veľkosti plochy.
Neonové barvy (Fluorescent)

Neónové farby (Fluorescent)

Zarivé farby ktoré sú dobre viditeľné. Používajú sa napríklad ako zvýrazňujúce grafický prvok. Ponúkame v siedmich farebných odtieňoch
Reflexní barvy

Reflexné farby

Reflexné farby sú dobre viditeľné. Používajú sa napríklad na potlač bezpečnostného oblečenia, detského oblečenia alebo ako zvýrazňujúci grafický prvok.
Efekt laku

Lak

Umožňuje potlačiť farebné plochy bezfarebným lakom s efektom vysokého lesku.
Bezbarvý tisk

Bezfarebná tlač

Transparentné báza sa používa napríklad ako parciálna tlač na zvýraznenie len určitých miest tlače. Môže byť lesklá alebo matná. Môže mať ostrú alebo vysoko zaoblenú hranu (efekt kvapiek vody).
Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.